Wybory samorządowe - więcej informacji

×
Wyszukaj w serwisie

Tłusty Czwartek w Namysłowie

W dniu 8 lutego br., obchodziliśmy największe w roku święto wszystkich łasuchów, a mianowicie Tłusty Czwartek. Chcą uczcić tą szczególną okazję, Burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski, wraz ze swoimi Zastępcami, Eweliną Moniuszko-Czuczwarą oraz Krzysztofem Muchą, mieli przyjemność rozdawać na ulicach Namysłowa przepyszne pączki.

Tłusty czwartek to chętnie kultywowana tradycja przypadająca na ostatni czwartek karnawału. Święto to jest znane każdemu Polakowi. To dzień, w którym nie liczymy kalorii i zajadamy się, różnymi słodkościami, faworkami, a przede wszystkim przepysznymi pączkami, które stały się jego symbolem.

Tradycja święta łasuchów sięga jeszcze czasów pogańskich. Był to dzień, w którym świętowano nadejście wiosny. Ucztowanie opierało się na jedzeniu tłustych potraw, szczególnie mięs oraz piciu wina. Zagryzkę stanowiły pączki, z tym, że były one wytrawne: przygotowywane z ciasta chlebowego i nadziewane słoniną, boczkiem lub innym tłustym mięsem.

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane