Wybory samorządowe - więcej informacji

×
Wyszukaj w serwisie

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała na namysłowskim Rynku!

W dniu 28 stycznia br., na namysłowskim Rynku, odbył się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do akcji, jak co roku, aktywnie przyłączył się Sztab WOŚP Namysłowskiego Ośrodka Kultury - na czele z szefem sztabu Panem Krzysztofem Kazimierczakiem, prowadzony w Namysłowskim Ośrodku Kultury, wspierany licznie przez wolontariuszy oraz mieszkańców Namysłowa i okolic.

Corocznie akcji prześwieca konkretny cel. Zbiórka w tegorocznym finale WOŚP przeznaczona jest na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc dla pacjentów na oddziałach pulmonologicznych.

Organizatorzy namysłowskiego finału zadbali o ciekawą oprawę tego dnia. Na scenie, w samym sercu miasta, nie zabrakło programu w wykonaniu lokalnych artystów oraz zaproszonych gości. Ważnym punktem zbiórki była licytacja przedmiotów od wielu darczyńców, w tym zaproszenie na kolację przygotowaną przez Burmistrza Namysłowa Bartłomieja Stawiarskiego wraz z małżonką Radną Marzeną Stawiarską oraz Kołem Gospodyń Wiejskich „Rychnowianki”, a także Zastępcy Burmistrza Eweliny Moniuszko-Czuczwara, która ufundowała tort, by następnie poczęstować Wolontariuszy i wspierających tegoroczny WOŚP.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczęła prezentacją stanowisk 1 Pułku Saperów w Brzegu, następnie na scenie zaprezentował się zespół „GAMA” pod dyrekcją Pana Kazimierza Fiały oraz wokaliści z Pracowni Głosu Małgorzaty Jaźwy. Kolejni lokalni artyści występujący na scenie to: Stowarzyszenie FERST STEP, studio piosenki NOK oraz zespół „OLD FRIENDS”. Wspaniałą atrakcją był pokaz ratownictwa i gaszenia pożaru w wykonaniu strażaków z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie. Nie zabrakło również stoisk Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Namysłów, 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Katowicach, 171. Batalionu Lekkiej Piechoty z Brzegu oraz Wojskowego Centrum Rekrutacji w Brzegu. O godzinie 20:00 zaproszono wszystkich na tradycyjne już „światełko do nieba”, które poprowadziła namysłowska Drużyna Czarnego Orła. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do organizacji, wparcia i poprowadzenia wspaniałego finału w Namysłowie.

 

Kwota w wysokości 137 927,07 zł, zebrana przez namysłowski sztab - zasili konto fundacji Jurka Owsiaka. Na tę kwotę składają się m.in kwoty zebrane przez poszczególne jednostki:

- SP Domaszowice - 8 836,35 zł,

- GOKSiR Pokój - 15 227,05 zł,

- ZSM Zespół Szkół Mechanicznych im. Żołnierzy Września 1939 Roku w Namysłowie  -                       
  4 321,13 zł,

- Namysłowski Związek Drużyn  - 11 885,95 zł,

- Wolontariusze zarejestrowani bezpośrednio w Sztabie - 40 737,94 zł (w tym 18 974,48 zł                    
  z licytacji),

- PSP Wilków  - 6 556,84 zł,

- Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie  - 4 816,40 zł,

- Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Namysłowie - 6 598,09 zł,

- Szkoła Podstawowa nr 5 w Namysłowie - 5 373,05 zł,

- Zespół Szkół Specjalnych w Namysłowie - 2 951,33 zł,

- Zespół Szkół w Jastrzębiu - 1 350,99 zł,

- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kamiennej - 3 875,44 zł,

- DIEHL Controls Polska - 896,93 zł,

- Kuźnia Barbershop - 1 801,54 zł,

- VELUX - Nm Polska sp. z o.o. - 3 858,27 zł,

- Sztabowa eSkarbonka - 8 413 zł (w tym: Sztab - 1 190 zł, Wolontariusze - 5 723 zł, Firmy -              
  1 500 zł).

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane