Wybory samorządowe - więcej informacji

×
Wyszukaj w serwisie

82. Rocznica powstania Armii Krajowej

W dniu 15 lutego br., z okazji przypadającej na 14 lutego 82. rocznicy utworzenia Armii Krajowej, Burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski oddał hołd bohaterskim dowódcom i żołnierzom największego, a także najlepiej zorganizowanego podziemnego wojska w okupowanej Europie, jak również złożył symboliczne kwiaty pod tablicą Ku Czci Żołnierzy Armii Krajowej. 

Naczelny Wódz gen. Władysław Sikorski wydał 14 lutego 1944 roku rozkaz o przekształceniu Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową. W czasie II wojny światowej Armia Krajowa była największym w Europie podziemnym wojskiem zorganizowanym do walki z okupantem niemieckim i sowieckim. W 1944 r. jej liczebność sięgała ponad 350 tys. zaprzysiężonych żołnierzy, w tym ok. 10 tys. oficerów i około 40 tysięcy ochotników walczących w oddziałach leśnych. AK jest uważana za największe i najlepiej zorganizowane podziemne wojsko działające w okupowanej Europie.

Składamy serdeczne podziękowania Stowarzyszeniu Pamięci Armii Krajowej w Namysłowie SPAK, na czele z Włodzimierzem Putowskim, za udział, oprawę i przygotowanie wydarzenia. Dziękujemy wszystkim, którzy spotkali się przy namysłowskim Ratuszu, by oddać hołd żołnierzom AK.

Cześć i chwała bohaterom Armii Krajowej!

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane