Wybory samorządowe - więcej informacji

×
Wyszukaj w serwisie

Spotkania sprawozdawcze jednostek OSP

W dniach 10 i 17 lutego oraz 2 i 16 marca br. odbyły się spotkania sprawozdawcze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenów wiejskich Gminy Namysłów, w których miał możliwość uczestniczyć Burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski.

Spotkania odbywały się w obecności Druhów i Druhen z jednostek OSP: Smarchowice Śląskie, Krasowice, Mikowice, Brzozowiec, Ligota Książęca, Ziemiełowice, Rychnów, Kowalowice, Smogorzów oraz Głuszyna.

W trakcie wszystkich wydarzeń, w których oprócz samych Strażaków, uczestniczyły także Władze poszczególnych Jednostek OSP, Prezesi oraz Komendanci gminny i powiatowy, zapoznano wszystkich zgromadzonych m.in. ze sprawozdaniami finansowymi za 2023 r., stanem organizacyjnym i sprawami gospodarczymi jednostek oraz ich działalnością ratowniczą, prewencyjno-szkoleniową, kulturalną i sportową, realizowanymi w ubiegłym roku, a także planami i wydatkami przewidzianymi na bieżący rok.

Podczas spotkań Włodarz Gminy złożył wszystkim Druhnom i Druhom poszczególnych jednostek serdeczne podziękowania za Ich osobiste zaangażowanie oraz dotychczasową owocną współpracę, deklarując przy tym swoje wsparcie i dalszą pomoc.

Natomiast obecna na spotkaniu sprawozdawczym w Rychnowie także Zastępca Burmistrza Ewelina Moniuszko-Czuczwara, została wyróżniona za wsparcie i współpracę z tamtejszą Jednostką. Strażacy uczcili także minutą ciszy pamięć o Druhu Arturze Jarząb z OSP Rychnów, który w minionym czasie odszedł na wieczną służbę.

W głosowaniach ogólnych wszystkie Zarządy otrzymały absolutorium za rok 2023.

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane