Wybory samorządowe - więcej informacji

×
Wyszukaj w serwisie

Nowy wóz strażacki w Ligocie Książęcej

Burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski miał zaszczyt uczestniczyć w uroczystości przekazania i poświęcenia strażackiego wozu bojowego dla OSP Ligota Książęca, która miała miejsce w dniu 16 marca br. w siedzibie Jednostki.

W okolicznościowych przemówieniach, zaproszeni goście na czele z Włodarzem miasta pogratulowali Druhom nowego samochodu oraz podkreślili profesjonalizm i ciągłą gotowość Strażaków z Ligoty Książęcej do niesienia pomocy potrzebującym w Gminie Namysłów.

Uroczystość była również okazją do wyrażenia podziękowań dla osób i instytucji, które na co dzień współpracują i wspierają strażaków ochotników w działaniach na rzecz wzmacniania bezpieczeństwa, a także sposobnością do przekazania Jednostce przez Gospodarza Gminy nowego węża strażackiego.

Samochód został wykonany przez Firmę Mototruck na podwoziu Renault D16 4x4. Pojazd  posiada na sobie zbiornik mieszczący 4000 l wody oraz 400 l środka pianotwórczego wraz autopompą. Dodatkowo wraz z wozem został dostarczony nowy zestaw narzędzi hydraulicznych firmy LUCAS.

Zakup został sfinansowany z budżetu Gminy Namysłów, NFOSIGW i WFOSIGW oraz fundacji KGHM, która wsparła finansowo zakup nożyc hydraulicznych.

Dziękujemy wszystkim osobom oraz instytucjom zaangażowanym w pozyskanie samochodu, a także uczestnikom i organizatorom wydarzenia za wspaniałą oprawę.

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane