Wybory samorządowe - więcej informacji

×
Wyszukaj w serwisie

IV Ogólnopolski Turniej o Puchar Burmistrza Namysłowa

W sobotę, 23 marca br., w sali „Orła” przy ulicy Kolejowej 1 w Namysłowie, rozegrany został IV Ogólnopolski Turniej o Puchar Burmistrza Namysłowa w zapasach w styl wolnym i zapasach kobiet w mocnej obsadzie krajowej.

Zawody odbyły się na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym, a ostatecznie na starcie zgromadziły blisko 140 młodych zawodników oraz zawodniczek z 7 województw i 22 polskich klubów.

Gościliśmy w Namysłowie następujące drużyny i ich przedstawicieli: LKS „Mazowsze” Teresin (woj. mazowieckie), LKS „Mazowsze” Teresian (woj. mazowieckie), LKS „Piast” Sieradz (woj. łódzkie), KS „Lotnik” Wrocław (woj. dolnośląskie), Zapaśniczy klub Sportowy w Gogolinie (woj. opolskie), ULKS „Sowa” Pieszyce (woj. dolnośląskie), UKS „IRON BULLS” Bielawa (woj. dolnośląskie), LZKS „Heros” Boguszów - Gorce (woj. dolnośląskie), WLKS Nowe Iganie - Siedlce (woj. mazowieckie), WKS „Grunwald” Poznań (woj. wielkopolskie), LKS „Ceramik” Krotoszyn (woj. wielkopolskie), MLUKS „Junior” Dzierżoniów (woj. dolnośląskie), ULKS „28” Włyń (woj. łódzkie), LKS „Łódzka Akademia Zapasów” - Łódź (woj. łódzkie), ZKS „Slavia” Ruda Śląska (woj. śląskie), UKS Kiekrz - Poznań (woj. wielkopolskie), ZKS „Stal” Rzeszów (woj. podkarpackie), ZKS „Champions Academy” Bodzentyn (woj. świętokrzyskie), CSiR Dąbrowa Górnicza (woj. śląskie), ZKS „Tytan 92” Katowice (woj. śląskie).

Oczywiście Namysłów reprezentowany był przez gospodarzy LKS „Orzeł” oraz LUKS „Orły” w Namysłowie.

Impreza miała na celu promocję olimpijskiego sportu zapaśniczego i popularyzację zapasów na Ziemi Namysłowskiej, promocje Gminy Namysłów, Powiatu Namysłowskiego oraz Województwa Opolskiego. Turniej rozgrywany był w grupie wiekowej młodzików.

Ponadto podczas zmagań miał także dodatkowo miejsce Mini Turniej Zapaśniczy „Walka o szarfę” dla najmłodszych Namysłowian, adeptów i adeptek tego fantastycznego sportu, w którym to udział wzięło finalnie 28 dzieci z klubów „Orzeł” i „Orły”.

Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski, który życzył wszystkim uczestnikom udanej i bezpiecznej rywalizacji sportowej oraz niezastąpiony Prezes „Orła” Pan Kazimierz Szelągiewicz, będący również arbitrem głównym imprezy. Ponadto zaszczycili nas swoją obecnością Przewodniczący Rady Miejskiej - Pan Jacek Ochędzan, Radna Rady Miejskiej - Pani Marzena Stawiarska, Prezes NKS „Start” Namysłów - Pan Tomasz Kozan oraz licznie przybyli kibice i rodzice młodych zawodników i zawodniczek.

Za „krzyżówki” odpowiadał Pan Maciej Oprysiak z Krotoszyna i wywiązał się z tej roli wzorowo, a stronę medyczną podczas imprezy zabezpieczała firma „Salvare Doceo - Kształcenie z zakresu pierwszej pomocy”, która na szczęście mimo braku kontuzji także spisała się rewelacyjnie, czuwając dzielnie nad zdrowiem uczestników.

Od strony sportowej zawody w punktacji drużynowej także w tym roku zdominowali zawodnicy „Orła” Namysłów, którzy zajęli pierwsze miejsce. Druga lokata została wywalczona przez ULKS „28” Włyń, a na trzecim stopniu podium, jak w poprzednim roku, znaleźli się zapaśnicy i zapaśniczki z pobliskiego ZKS Gogolin.

Podsumowanie wyników indywidualnych zaczynamy od Mini Turnieju, który rozegrany został na zasadach „Walki o szarfę” dla naszych zdecydowanie najmłodszych namysłowskich nadziei. Jak wiadomo na tym etapie szkolenia nie o wynik chodzi, a najważniejsza jest zabawa i nauka zapasów poprzez współzawodnictwo z rówieśnikami, pokonywanie lęku oraz swoich słabości i oczywiście zachęcenie dzieci do uprawiania sportu. Dlatego też w tej rywalizacji nie podajemy konkretnie zajętych miejsc przez poszczególnych uczestników, tylko wykażemy Dzieci z klubów „Orzeł” i „Orły” Namysłów, które uczestniczyły w walkach na macie.

Oto nasi mali bohaterowie: Nina Kubicka, Solomiia Pylypenko, Lena Juzwiszyn, Zofia Wochnik, Nikola Konefał, Małgorzata Honc, Miłosz Lotycz, Iwo Południak, Karol Pawalec, Aleksander Nogieć, Michał Rybicki, Ariel Jakubczak, Jakub Zawalnicki, Wojciech Kubicki, Veniamin Pylypenko, Aleksander Wróbel, Alan Sobczyński, Wojciech Tomczyszyn, Antoni Bryś, Witold Rudnicki, Marcel Rudziński, Paweł Dedyk, Mikołaj Czajka, Miron Stawiarski, Oleh Kamianskyi, Nataniel Dzwoniarek, Andrzej Ausfeld oraz Borys Majewski.

Przedstawiamy pozycje medalowe naszych namysłowskich młodych podopiecznych w IV Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Burmistrza Namysłowa oraz złotych medalistów i medalistki:

 

Grupa młodziczek:

 

Kategoria wagowa: 30 kg

 

1. Lena Południak /LUKS „Orły” Namysłów/;

 

Kategoria wagowa: 33 kg

 

1. Marharyta Koshevtsova /LKS „Orzeł” Namysłów/;

 

Kategoria wagowa: 36 kg

 

1. Lena Kinalska /UKS Kiekrz - Poznań/;

 

2. Wiktoria Gumińska /LKS „Orzeł” Namysłów/;

Kategoria wagowa: 39 kg

 

1. Hanna Nowakowska /LKS „Mazowsze” Teresian/;

 

2. Jagoda Honc /LKS „Orzeł” Namysłów/;

Kategoria wagowa: 42 kg

 

1. Dorota Dymalska /UKS Kiekrz - Poznań/;

 

3. Gabriela Kownacka /LKS „Orzeł” Namysłów/;

Kategoria wagowa: 46 kg

 

1. Julia Szulińska /ZKS Gogolin/;

 

Kategoria wagowa: 50 kg

 

1. Maja Jurgielewicz /ZKS Gogolin/;

 

Kategoria wagowa: 54 kg

 

1. Lena Błażkiewicz /MLUKS „Junior” Dzierżoniów/;

 

Kategoria wagowa: 58 kg

 

1. Ewelina Grela /LKS „Łódzka Akademia Zapasów” - Łódź/;

 

Kategoria wagowa: 62 kg

 

1. Dagmara Niewiadomska /ZKS Gogolin/;

 

Kategoria wagowa: 66 kg

 

  1. Karolina Loianich /LKS „Orzeł” Namysłów/;

 

Grupa młodzików:

 

Kategoria wagowa: 32 kg

 

1. Mikołaj Marcinkiewicz /LKS „Orzeł” Namysłów/;

 

Kategoria wagowa: 35 kg

 

1. Szymon Siwy /ZKS „Stal” Rzeszów/;

 

3. Artur Gorzeja /LKS „Orzeł” Namysłów/;

 

3. Borys Średziński /LKS „Orzeł” Namysłów/;

 

Kategoria wagowa: 38 kg

 

1. Tyhran Ohanian /WKS „Grunwald” Poznań/;

 

Kategoria wagowa: 41 kg

 

1. Jakub Mieczkowski /WKS „Grunwald” Poznań/;

 

3. Ivan Yankivskyi /LKS „Orzeł” Namysłów/;

 

Kategoria wagowa: 44 kg

 

1. Piotr Karaś /LKS „Mazowsze” Teresin/;

 

Kategoria wagowa: 48 kg

 

1. Jakub Sikora /LKS „Orzeł” Namysłów/;

 

Kategoria wagowa: 52 kg

 

1. Oleksandr Loianich /LKS „Orzeł” Namysłów/;

 

Kategoria wagowa: 57 kg

 

1. Mikołaj Gryckiewicz /KS „Lotnik” Wrocław/;

 

3. Dawid Łabędzki /LKS „Orzeł” Namysłów/;

 

Kategoria wagowa: 62 kg

 

1. Filip Małowski /LKS „Łódzka Akademia Zapasów” - Łódź/;

 

Kategoria wagowa: 68 kg

 

1. Mateusz Ubycha /ULKS „28” Włyń/;

 

Kategoria wagowa: 75 kg

 

1. Michał Gosiński /LKS „Łódzka Akademia Zapasów” - Łódź/;

 

3. Hubert Czuczwara /LKS „Orzeł” Namysłów/;

 

Kategoria wagowa: 85 kg

 

1. Jan Piwowarski /LKS „Mazowsze” Teresin/;

 

Kategoria wagowa: 100 kg

 

1. Mikołaj Grendas /LKS „Łódzka Akademia Zapasów” - Łódź/;

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałych walk, nie wszystkie jak to w sporcie bywa były wygrane, lecz na tym poziomie nie jest to najistotniejsze. Bawimy się, uczymy się i walczymy po to aby z treningu                          na treningu być coraz lepszym.

 

Jesteśmy z Was bardzo dumni i dziękujemy za walkę do końca oraz godne reprezentowanie klubu.

 

„Nie ma znaczenia jak duży jest pierwszy krok, ale w jakim kierunku on idzie”.

 

„Nigdy się nie poddawaj. Na wielkie rzeczy potrzeba czasu”.

 

Dziękujemy Wszystkim Gościom oraz Klubom zapaśniczym, które nas odwiedziły i zaszczyciły swoją obecnością.

 

Pracujemy i walczymy dalej!

 

Serdeczne podziękowania dla Sponsorów, Partnerów, Sympatyków oraz Kibiców sekcji zapasów LKS „Orzeł” Namysłów i LUKS „Orły” Namysłów, a także Rodziców młodych sportowców oraz Wszystkich, którzy pomogli przy organizacji imprezy i zawsze trzymają za nas kciuki!

 

Wielkie brawa za ogromne wsparcie rozwoju oraz sukcesów klubu dla naszych największych i zarazem najważniejszych Mecenasów: Urząd Miejski w Namysłowie; Powiat Namysłowski - Starostwo Powiatowe;

Pan Zygmunt Baron; Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego; Województwo Opolskie;

Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Opolu / BOZS; Ludowe Zespoły Sportowe;

Ministerstwo Sportu i Turystyki; Firma Dziedzic oraz wielu innych ORGANIZACJI i OSÓB.

 

Wygrywamy, przegrywamy, walczymy!

 

Zapraszamy serdecznie do trenowania oraz podnoszenia swoich umiejętności zapaśniczych w LKS „Orzeł” Namysłów pod okiem doświadczonych i wykwalifikowanych szkoleniowców.

 

Tradycja, doświadczenie, praca, sukcesy, wiarygodność, przyszłość!

 

- „Organizacja imprezy została współfinansowana z dotacji Gminy Namysłów na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej w 2024 r.”

 

LKS „Orzeł” Namysłów

 

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane