Wybory samorządowe - więcej informacji

×
Wyszukaj w serwisie

II Powiatowy Jarmark Wielkanocny

W dniu 24 marca br., w Niedzielę Palmową, na namysłowskiej wyspie, odbył się II Powiatowy Jarmark Wielkanocny, pod patronatem Burmistrza Namysłowa Bartłomieja Stawiarskiego.

Oficjalnego powitania wszystkich gości dokonał Włodarz Miasta, który wraz ze swoimi Zastępcami Eweliną Moniuszko-Czuczwarą oraz Krzysztofem Muchą, otworzył Centrum Bioróżnorodności nad rzeką Widawą w Namysłowie, przecinając symboliczną wstęgę i tym samym udostępniając nowe, rekreacyjne miejsce na mapie miasta wszystkim sympatykom plenerowych spacerów. Burmistrzowie wzięli również udział w rozstrzygnięciu Konkursu na „Stół Wielkanocny” oraz w oficjalnym wręczaniu nagród dla jego zwycięzców.

Na miejscu, na mieszkańców Namysłowa czekało także kilkanaście stoisk rękodzielniczych i gastronomicznych. Niewątpliwie była to wspaniała okazja do zrobienia przedświątecznych zakupów. Na straganach dominowały przeróżne ozdoby wielkanocne, począwszy od wianuszków, wyrobów ceramicznych, mydełek i biżuterii, do pięknie ozdobionych stroików i produktów wykonanych na szydełku i drutach. Nie zabrakło również przepysznych świątecznych specjałów, w tym: swojskich wyrobów, serów, ciast i syropów na odporność, o które zadbali lokalni wystawcy oraz Koła Gospodyń Wiejskich.

Pierwszą atrakcją był Wielkanocny Rajd Rowerowy zorganizowany przez Młodzieżową Radę Miejską. Uczestnicy wystartowali z wyspy, by pokonując kilometry przez Józefków, Michalice i Kamienną, powrócić w to samo miejsce, na którym czekały na nich kiełbaski z grilla.

W namiocie Punktu Medycznego można było  skorzystać z usługi badania ciśnienia tętniczego krwi, saturacji, poziomu glikemii, tętna i BMI. Każdy badany otrzymał zdrową niespodziankę w postaci jabłka.

Uczestnicy imprezy mogli wykonać sobie także pamiątkowe zdjęcia z milusińskim Zającem Wielkanocnym, który obdarowywał zebranych słodkościami, sprezentowanymi przez Namysłowski Ośrodek Kultury.

Kolejną atrakcją było świętowanie 775 lat Namysłowa. Z tej okazji na wszystkich zebranych czekał okazały tort, udekorowany barwną grafiką, nawiązującą do historii naszego urokliwego miasta. Stąd też po wysłuchaniu namysłowskiego hejnału, Włodarze naszej gminy zaprosili wszystkich mieszkańców do wspólnej degustacji tego słodkiego dzieła sztuki.

Całe wydarzenie uświetniły występy lokalnych zespołów wokalnych: Skowronków Przeczowskich, Namysłowiaków, Kapeli Wilkowskiej oraz Zielenieckich Dziołuch i Zespołu Tacy Sami, które były nagradzane głośnym aplauzem widzów. Gwiazdą wieczoru był Gang Marcela, polska grupa muzyczna lat 80. wykonująca muzykę country-pop, który rozbawił publiczność i przeniósł biesiadników do lat młodości.

Atrakcją, która w trakcie Jarmarku cieszyła się niemałym zainteresowaniem całych rodzin, była także darmowa przejażdżka kolejką po ulicach Namysłowa.

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane