×
Wyszukaj w serwisie

Program bezpłatnych szczepień przeciw HPV

Z danych z kwietnia 2024 wynika, że w programie szczepień ochronnych w 2024 realizowane są głównie drugie dawki szczepionki.

Średnio 3-krotnie mniej 11-latków szczepiło się miesięcznie w pierwszym kwartale 2024 niż w 3 i 4 w 2023 (3551 vs 19592).

Dynamika programu jest bardzo zmienna, tuż po starcie programu w lipcu zaszczepiło się ponad 42 tys. dzieci, podczas gdy w grudniu niecałe 16 tys. Oznacza to niepokojącą tendencję spadkową.

Mimo pozornej  dostępności programu, obecność przeszkód zmniejszających ich efektywność prowadzi do utraty jego potencjału i wpływa na mniejszą liczbę kobiet i mężczyzn, którzy mogą nie zachorować na raka HPV- zależnego w przyszłości.

Szczepienia przeciw HPV_infograph_1.png Szczepienia przeciw HPV_infograph_2.png Szczepienia przeciw HPV_infograph_3.png Szczepienia przeciw HPV_infograph_4.png Szczepienia przeciw HPV_infograph_5.png Szczepienia przeciw HPV_infograph_6.png Szczepienia przeciw HPV_infograph_7.png Szczepienia przeciw HPV_infograph_8.png 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane